10 Aralık 2008 tarihinde çalışırken sevilen müzikleri dinlemek ve güzel bir iş ortamı oluşturmak adına Düzgün ÖZKAN tarafından zor imkanlar dahilinde;

Ücretsiz Radyo Hizmeti Veren Web Sitelerinde bir süre deneme yayınına başladık. Yığılca da telefonculuk yapan Enes ÜSTÜNEL arkadaşımın teşvik ve yönlendirmesi ise Onun kuracağı oyun salonun da müzik yayını yapmak üzere IP li olarak şu anki yayın sistemine geçildi. Bu aşamalar ve çalışmalar Web’imiz Ahmet KÖKTEN tarafından gerçekleştirilmiştir. 

Yığılca da faaliyet gösteren arkadaşım Ahmet ALKAN(ALKAN MEDYA GRUB)  ile ortak olarak giriştiğimiz bir girişim sonucu 93,2 Frekansın dan Yığılca ( Saklıkent )’ya yerel olarak yayın vermeye başladık.

Yığılca ya yayın verdiğimiz sıralar da; herkesin bir beklentisi olduğundan ve beklentilerimizin bir birini karşılamaması sonucu Ahmet ALKAN ile ortak yayın yapmak tan vazgeçtik ve halen internet Radyosu olarak ve 95,5 frekanslarından yayın hayatımıza devam etmekteyiz.

Bizim şu anki yayın sistemine geçmemize vesile olan Enes ÜSTÜNEL arkadaşımın oyun stesinin Gelişmemesinin sebebinin radyomuzu işaret etmesinin ardından kırgınlık yaşamadan yollarımızı ayırdık. fazla bir süre geçmeden halen yayın yaptığımız  saklı kent fm e gönül veren kişilere yayın yapmaya devam ediyoruz. Zamanla bir takım Oyun sitelerine yayın vererek ( Cici 101  / Okey Dünyası / Oyun Lokali ) dostlar ile oyun keyfi yaşadık. 

Yayın hayatımıza başlarken yigilcafm.com u da Nöbetçi Yılmaz adıyla profesyonel olarak Düzce ilinde ve değişik yerlerde programcılık yapan Muhammed YILMAZ dan satın alarak grubumuza kattık. halen yigilcalilar.com /saklikentfm.com / yigilcafm.com/ olarak sanal ortamda yayın hayatımıza devam etmekteyiz.

Kimler gelip geçmedi ki kimlerin emeği geçmedi ki saklı kent fm grubuna; saymaya kalksak sanırım sayfalar almaz. Öncelik le Kuruluşumuzdan bu güne kadar yanımızda olan zor günümüzde bizleri yalnız bırakmayan ortağım ve yayın müdürümüz Leyla GÜRBÜZ hanımefendiye , Sabri ARIKAN’a  ve Yığılca Gönüllüsü Orbay Müslüm ŞAHAN’a sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilirim. 95,5 Frekanslarından Yığılca ( Saklı Kent )’ya halen yayın vermemizi sağlayan DJ Ferdi ERDOĞAN’ ı unutmak mümkün değil. 

Tabi ki emeği geçenleri unutmak mümkün değil. İki kişi ile yayın yapmaya çalışan bir radyo iken şu anda Dj lerin yayın almak için sıraya girdiği tirajı 3000 online 20000 giriş çıkış yapılan radyo haline geldik.Bu güne kadar bizleri gerek kısa süreli gerekse uzun süreli emeği geçen her kese buradan selam ve saygılarımı sunarım. TEŞEKKÜRLER.

Yayın hayatına başladığımız günden bu güne kadar dinleyici olarak bizleri hiç yalnız bırakmayan arkadaşlarımızı unutmak mümkün mü? Yığılca (Saklı Kent ) li olmadığı halde paylaşımları ile varlıkları ile müzik adına dostluk adına bizleri yalnız bırakmayan paylaşım sitesinde ki dostlarımızı es geçemeyiz. Onlara da şükranlarımızı sunmaktan büyük mutluluk duyacağım.

Son söz olarak bizler 10 Aralık 2008 tarihinden itibaren bizleri yalnız bırakmayan az yada çok katkısı olan her kese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Biz iki dağ arasında kalmış Türkiye’nin hiçbir varlığından haberi olmayan Güzel ilçemiz Yığılca (Saklıkent)’yı müzik eşliğinde tanıtmak, Bir nebze vefa borcu eda etmekti. Şu anki bulunduğumuz nokta dan sonsuz derecede mutlu ve memnunuz katkısı olan herkese sonsuz TEŞEKKÜRLER Bizleri yalnız bırakmayın. Varlığınız gücümüz dür gücümüz ise gücünüz dür.