Mabel Matiz ( Maya )
Mabel Matiz ( Maya )
Bu yazı kez okundu.
29 Eylül 2018 17:42 tarihinde eklendi
Etiketler :

Mabel Matiz’in Uzun Süredir Beklenen 4. Albümü “MAYA” Geliyor!

Günümüz anaakım Türk müziğine yön veren en önemli müzisyen ve yorumculardan Mabel Matiz’in, yaklaşık iki yıldır üzerinde çalıştığı 4. stüdyo albümü “Maya” 20 Haziran 2018 tarihinde dijital platformlarda, 21 Haziran 2018 tarihinde ise fiziksel platformlarda yayınlanıyor.

Anadolu ezgilerinin elektronik altyapılarla, analog synth ve arpeggiator soundlarıyla birleştirildiği, yer yer 70’ler Anadolu pop ve saykodelik dünyalarına referanslar içeren; folk, synth pop, disko, trap gibi birbirinden farklı türlerin ustalıkla bir araya getirildiği albümün prodüktörlüğünü, Mabel Matiz ve Sabi Saltiel birlikte üstleniyor.

Çift CD yayınlanan ve CD versiyonunda intro dahil 21 parçanın yer aldığı albüm, fiziksel olarak iki farklı versiyonda dinleyenlerin beğenisine sunuluyor. İmzalı Digipack deluxe versiyonunda, sürpriz Mabel Matiz poster ve görselleri müzik arşivcilerini bekliyor.

 

“Maya”nın dijital versiyonunda ise 2 yepyeni şarkı  daha albümde bonus track olarak yerini alıyor.

Daha önce dijital platformlarda tekli olarak yayınlanan, geçen yılın en büyük hitlerinden “Ya Bu İşler Ne” ve bu yılın en büyük hiti olan “Öyle Kolaysa”nın da yer aldığı albümde, 19 şarkının sözü ve müziği Mabel Matiz’e ait. Yalnızca “Sarmaşık” adlı şarkıyı, geçtiğimiz yıl yine birlikte yazdıkları “Muhbir”le oldukça ses getiren, Sıla Gençoğlu ve Mabel Matiz birlikte kaleme aldılar.

 

Mabel Matiz’in, farklı disiplinlerden müzisyen ve yorumcuları bir araya getirerek, janrlar ve kimlikler üzeri eklektik bir bütün oluşturduğu ve anaakım Türk müziğini yeni önerilerle tanıştırdığı albüm, renkli featuring’leriyle de dikkat çekiyor. Türk müzik tarihinin en önemli yorumcularından Gülden Karaböcek, elektronik kulvarın önde gelen prodüktörlerinden Ah! Kosmos ve güçlü kadın vokallerden Sibel Gürsoy, kendilerine özgü personalarıyla albümde farklı şarkılarda sanatçıya eşlik ediyorlar.

Aranjmanlarda yeni kuşağın önde gelen yenilikçi ve başarılı isimlerinden Sabi Saltiel’in ve bizzat Mabel Matiz’in yanı sıra; yine Ah! Kosmos (Başak Günak), Ambassadeurs projesiyle tanınan İngiliz prodüktör Mark Dobson ve son yıllarda özellikle Jakuzi grubuyla oldukça ses getiren besteci – prodüktör Taner Yücel’in imzaları bulunuyor.

 

Kayıtları, Zoom Music yapımcılığında Kadıköy / Moda Gevrec stüdyolarında tamamlanan ve dağıtımı DMC tarafından yapılacak olan albümün fotoğraflarını Selçuk Danyıldız çekti; sanat yönetmenliğini ve styling’ini ise Anıl Can üstlendi. Grafik tasarımı StudioPul tarafından hayata geçirilen albümün mastering çalışmaları dünyaca ünlü Sterling Sound / NY stüdyolarında Steve Fallone tarafından yapıldı.

Mabel Matiz’in “yeni bir dönemin başlangıcı” olarak nitelediği 4. albümü “Maya”yı büyük bir heyecan ve mutlulukla dinleyicisine sunuyor ve bu yepyeni dönemi hep birlikte kutlamayı umut ediyoruz.

 

Parça Listesi

 

CD 1

1. Intro

2. Fırtınadayım

3. A Canım

4. Mendilimde Kırmızım Var (Feat.Sibel Gürsoy)

5. Öyle Kolaysa

6. Babamı Beklerken

7. Sarmaşık

8. Çukur

9. Ya Bu İşler Ne

10. Ayrılık Buna Denir

11. Dualar Değişir (Feat.Ah!Kosmos)

 

CD 2

1. Kalbime Azap (Feat.Gülden Karaböcek)

2. Boyalı Da Saçların

3. Yaban

4. Pembe

5. Sarışın Değil

6. Mükemmeli

7. Yıldızların Peşinde

8. Dualar Değişir – Alternative Version

9. Kara Beyaz Kedi

10. Pembe – Taner Yücel Version

https://www.dr.com.tr/Muzik/Maya/Yerli-Albumler/Turkce-Pop/urunno=0001762691001

Processing your request, Please wait....
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.İMTİYAZ SAHİBİ Yılmaz YURTSEVEN
YAYIN KOORDİNATÖRÜ Leyla GÜRBÜZ

TÜM HAKLARI
SAKLIKENTFM GRUBUNA AİTTİR

TASARIM
Mustafa AKÇAY